Naší senioři soutěžili v Kroměříži

Sokol Přerov - Naší senioři soutěžili v Kroměříži

Seniorské soutěže jsou oblíbené také mezi členy České obce sokolské. Už delší dobu se jim věnují členové také naší Tělocvičné jednoty Sokol Přerov. Naposled se v těchto nenáročných a zábavných disciplínách utkali 24. dubna v Kroměříži se členy tamní sokolské jednoty. V pěti disciplínách - lyžování v papučích, hodem míčkem na cíl a dalšími se utkala dvě družstva Kroměříže a dvě družstva z Přerova. O první dvě místa se dělilo družstvo mužů z Přerova s družstvem A Kroměříže, třetí skončil Kroměříž B a čtvrté ženy z Přerova, kterým se tentokrát výjimečně nedařilo. Konečné pořadí soutěžících však nebylo důležité, důležitější bylo zúčastnit se, jak řekla hned na úvod ses. Jitka Burianová z domácí pořádající jednoty. Neméně důležité bylo velice vydařené posezení při kávě, vínku a dobrotách, které na závěr setkání připravily kroměřížské sokolky. Účastníci z Přerova při něm ocenili vzhled rekonstruované kroměřížské sokolovny a nápaditost s jakým vtipem pořadatelé soutěžní disciplíny vymysleli. Nechyběl ani zpěv a vlastní básnická tvorba kroměřížských a přerovských sokolů. Významná je také dohoda, že obě sokolské jednoty budou v těchto soutěžích pokračovat a ještě letos vzájemnou spolupráci rozšíří o utkání seniorů ve stolním tenisu.

Miroslav Rozkošný 11.5.2019