Sokol Přerov - Členové rope skippingového oddílu Mamut Skippers ovládli freestylové disciplíny na Mistrovství České republiky

V sobotu 9. června proběhlo v Praze Mistrovství České republiky v rope skippingu. Náš rope skippingový oddíl se na soutěž vydal s rekordním počtem šestnácti soutěžících a domů se vrátil s pěti zlatými, jedním stříbrným a dvěma bronzovými umístěními. Tyto úspěchy jen potvrzují, že rope skippingový oddíl T.J. Sokol Přerov – Mamut Skippers patří mezi republikovou špičku.

Našim členům se dařilo hlavně ve freestylových disciplínách, kde obsadili zlaté příčky ve všech disciplínách a věkových kategoriích s výjimkou double dutch freestyle juniorů 11-15 let. Zde získal tým Mamut Skippers ve složení Nicol Svozilová, Vendula Voldánová a Pavlína Rybáříková stříbrnou příčku, která byla po pouhém měsíci trénování obrovských úspěchem. Zlatou medaili v disciplíně double dutch freestyle juniorů 6 – 10 let si vyskákaly naše nejmenší členky z týmu Mamutíci - Klára Švorčíková, Ema Kalabusová a Eliška Řeháková. Na svůj nízký věk předvedly těžké prvky a zlatou příčku si právem zasloužily. Poslední tým, který získal zlato v disciplíně double dutch freestyle, byl seniorský tým Evolution ve složení Silvie Rychlíková, Kristýna Holcová, Petra Holcová a Petr Douda, kteří svou náročnou sestavou překvapili nejen diváky, ale i některé rozhodčí.

První místo v disciplíně single rope freestyle párů si v nejmenší kategorii 6-10 let vyskákaly Klára Švorčíková a Ema Kalabusová. Děvčata na svůj věk náročnější sestavu zvládla na jedničku a zlaté medaile si zasloužila. Titulem Mistryně republiky se mohou pyšnit i Nicol Svozilová a Vendula Voldánová v disciplíně single rope freestyle párů ve věkové kategorii 11 – 15 let. V nejobsazenější disciplíně a věkové kategorii dokázaly porazit ostatní páry z Nového Jičína a Vsetína. Poslední zlaté umístění v disciplíně single rope freestyle párů si z Prahy přivezly Kristýna Buchtová se Silvií Rychlíkovou v seniorské kategorii 16 let a výš. Jejich sestava patřila k nejtěžším, které bylo možné na soutěži vidět.

Poslední dvě bronzová umístění si pak členky oddílu Mamut Skippers vyskákaly v rychlostních disciplínách. Pavlína Rybáříková byla třetí nejrychlejší skokankou v disciplíně single rope speed jednotlivců ve věkové kategorii 9 – 11 let a třetí příčku obsadila děvčata z nejmladšího týmu Mamutíci ve složení Klára Švorčíková, Ema Kalabusová, Eliška Řeháková a Pavlína Rybáříková v single rope speed štafetě v kategorii 9-11 let.

Členkám se sice příliš nedařilo v rychlostních disciplínách, o to výrazněji ale oddíl dokázal své kvality ve freestylových sestavách, kde obhájil dva tituly Mistrů republiky z loňského roku a navíc letos přidal do sbírky další tři.

Petra Holcová11.06.2018