Loutková divadla z celé ČR se předvedou v Přerově. Tady je PROGRAM

Sokol Přerov - Loutková divadla z celé ČR se předvedou v Přerově. Tady je PROGRAM

Přerov – Exkurze do jednoho z nejstarších sokolských divadel u nás, pohádky pro nejmenší nebo individuální výstupy s loutkou. Program celostátní přehlídky sokolských loutkových divadel startuje v Přerově v pátek 29. května.
Loutkové divadlo Přerovský kašpárek Loutkové divadlo Přerovský kašpárekAutor: Vladimír Smékal
Během tří dnů se na prknech přerovského loutkového divadla představí deset pohádek souborů z různých koutů republiky – Vyškova, Bystřice pod Hostýnem, Uherského Hradiště, Prostějova nebo Prahy.
Domácí soubor se pochlubí pohádkou Kašpárkův první krok do života.

Přerovský Kašpárek neopomene na přehlídce oslavit ani své sté výročí – sobotní galavečer bude patřit všem, kteří loutkovým divadlem za jeho dlouhou historii prošli.
„Chceme pozvat všechny bývalé loutkáře na slavnostní večer a posezení v sobotu 30. května, které se koná v sále loutkového divadla. Na mnohé z nich už nemáme kontakt, tak doufáme, že se k nim tato zpráva donese," vysvětlila principálka divadla Marie Veřmiřovská.
Součástí přehlídky jsou také individuální výstupy s loutkou – ti nejlepší mohou postoupit na loutkový festival do Chrudimi.
Jako hosté přijedou do Přerova manželé Matěj a Mirka Kopečtí, potomci legendárního loutkového divadelníka Matěje Kopeckého." Ti se už moc těší, jak budou první červnové dny hrát tady pro školky," dodala Marie Veřmiřovská.

Program přehlídky

Pátek 29. května
10.00 – Co chcete vědět o loutkovém divadle – pohled od zákulisí divadla
14.00 – O Hastrmanovi (Pronitka Prostějov)